Na terenie Polski zbudowano kilkaset zamków. Wiele z nich nie oparło się upływowi czasu, były niszczone przez rozliczne wojny, grabieże, pożary. Ostatecznego zniszczenia dokonywali jednak zwykli ludzie, którzy wykorzystywali kamień i cegły z zamków do budowy swoich domów czy dróg. Każdy zamek do dzisiaj skrywa w mrokach historii jakąś swoją tajemnicę, która tylko czeka, aby ją odkryć…

Kamil Bazelak: Restauracja i konserwacja zamku królewskiego w Olsztynie

Trwa restauracja i konserwacja zamków na Jurze. Dotacje z Unii Europejskiej otrzymały dwie jurajskie warownie, w Olsztynie i Mirowie.
Archeolodzy odkryli kondygnację baszty studziennej w ruinach zamku królewskiego w Olsztynie. Po wybraniu ponad 300 metrów sześciennych ziemi odsłonili studnię, która zaopatrywała zamek w wodę. Od 400 lat nie była ona używana i przysypana była ziemią, kamieniami i drewnem. Studnia w przezłości sięgała 160 metrów w głąb skały i nigdy nie wysychała.

This entry was posted on środa, 27 stycznia, 2021 at 15:17 and is filed under śląskie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.