Na terenie Polski zbudowano kilkaset zamków. Wiele z nich nie oparło się upływowi czasu, były niszczone przez rozliczne wojny, grabieże, pożary. Ostatecznego zniszczenia dokonywali jednak zwykli ludzie, którzy wykorzystywali kamień i cegły z zamków do budowy swoich domów czy dróg. Każdy zamek do dzisiaj skrywa w mrokach historii jakąś swoją tajemnicę, która tylko czeka, aby ją odkryć…

Kamil Bazelak: Skansen w Kłóbce

W Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce znajduje się skansen wiejski, w którym znajdują się zabudowy z końca XVIII do początku XX wieku. Może tam zobaczyć chałupy wiejskie, stodoły, obory, spichlerze, młyn, stajnie, remizę strażacką, kuźnię, karczmę czy szkołę. Całość tętni wręcz życiem z uwagi na wyposażenie wnętrz w przedmioty z dawnych czasów, a także z uwagi na ogrodzenia, płoty, studnie, ule, które uzupełniają krajobraz wiejski. Realizm życia wiejskiego podkreślają również zwierzęta takie jak kaczki czy kozy, które licznie przechadzają się wśród zabudowań. Na terenie skansenu zobaczyć  również ogródki, w których hodowane są rzadko dzisiaj spotykane zioła i kwiaty. Ludziom chcącym choć na chwilę przenieść się do innej epoki, gorąco polecam wizytę w tym miejscu.

This entry was posted on sobota, 16 sierpnia, 2014 at 17:34 and is filed under kujawsko-pomorskie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.